Menu

Licznik

Liczba wyświetleń:
1444901

Wyszukiwanie

 

Ruch Światło - Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło - Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot. Znakiem Ruchu Światło - Życie jest starochrześcijański symbol fos-dzoe(gr) (gr. światło, życie splecione literą omega tworzące krzyż).

 

Duchowość Ruchu Światło - Życie została wyrażona w "Drogowskazach Nowego Człowieka". Cel Ruchu Światło - Życie jest osiągany poprzez realizację programu formacyjnego. Każdy uczestnik Ruchu po ewangelizacji, prowadzącej do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela, uczestniczy w formacji w grupie uczniów Jezusa (deuterokatechumenat) a następnie we wspólnocie diakonijnej, podejmując konkretną służbę (diakonię) w Kościele i świecie. Ewangelizacja - katechumenat - diakonia, to trzy etapy drogi formacyjnej Ruchu Światło - Życie na wszystkich poziomach formacji.

 

Struktura ruchu jest zgodna ze strukturą Kościoła. Małe grupy do których należą uczestnicy Ruchu, zasadniczo tworzą jego wspólnotę w parafii. Wspólnoty Ruchu utrzymują ze sobą łączność spotykając się na Dniach Wspólnoty.

 

Odpowiedzialność za całość Ruchu sprawuje Moderator Generalny Ruchu Światło - Życie. Na szczeblu kraju, diecezji i parafii odpowiedzialność pełnią moderatorzy krajowi, diecezjalni i parafialni. Każdy moderator pełni swą posługą wraz z zespołem diakonii. Diakonię moderacji mogą pełnić zarówno osoby świeckie, jak i duchowne.

 

Kapłani w Ruchu spełniają rolę moderatorów, a nie należący do niego - opiekunów. Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w r. 1954 Ruch Światło - Życie rozwinął się z oaz - rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową.. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła". Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 - 27 II 1987). Ruch Światło - Życie powstał i rozwija się w Polsce a w ostatnich kilkunastu latach rozszerza się również poza jej granicami: na Słowacji, w Czechach, w Niemczech, na Białorusi, Łotwie.

Dajmy o sobie świadectwo.

 

Please wait https://matrixglobal.net.id ventolin The team focused on Eastern ri

Very Good Site https://weteachquran.com ventolin What those fans need to rememb

Do you need a work permit? https://weteachquran.com cipro
As the mobster

Best Site good looking https://weteachquran.com kamagra Issa's committee is ask

Wonderfull great site https://matrixglobal.net.id cialis The screen, which feat

Which university are you at? https://weteachquran.com ventolin "This year

What's the current interest rate for personal loans? https://territorioabierto.j

I can't hear you very well https://territorioabierto.jesuitas.cl/politicamente-i

Could you tell me the number for ? https://territorioabierto.jesuitas.cl/politic

What's the interest rate on this account? https://territorioabierto.jesuitas.cl/

I'm interested in https://territorioabierto.jesuitas.cl/libertad/ arcoxia 90 mg

Can I take your number? https://territorioabierto.jesuitas.cl/libres/ purchase a

I'm sorry, I'm not interested https://territorioabierto.jesuitas.cl/adios-corina

Could I have a statement, please? https://territorioabierto.jesuitas.cl/adios-co

I've got a very weak signal https://territorioabierto.jesuitas.cl/soberania-terr


następne >>

Dzisiaj jest

piątek,
14 grudnia 2018

(348. dzień roku)

Świątynia

Sonda

Jak często sięgasz po słowo Pisma Świętego?

codziennie

kilka razy w tygodniu

kilka razy w miesiącu

kilka razy w roku

nie czytam Pisma Świętego